Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach - ZSE Gorlice - Wydarzenia, wyjazdy

WAŻNE:

Hej kolęda, kolęda... - od słów tej kolędy rozpoczęliśmy Spotkanie Noworoczne w murach naszej szkoły. W programie artystycznym mogliśmy usłyszeć znane i mniej znane kolędy i pastorałki, a także wiersze takich poetów jak - J.Kasprowicz, J.Liebert, Ks.Jan Twardowski, K.I.Gałczyński.

Przypomnieliśmy również genezę powstania Jasełek i niektórych kolęd.

 Uczniowie z klas drugiej i trzeciej technik spedytor oraz trzeciej technik handlowiec 11 grudnia 2018 roku uczestniczyli w wycieczce do Koszyc i Bardejowa na Słowacji.

Poznali procedury związane z przewozem pasażerów za granicę, organizowaniem okolicznościowych wystaw, różnymi rodzajami handlu. Zwiedzili Starówkę Koszyc oraz Stare Miasto Bardejowa.

 W 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, 10 listopada cała społeczność szkolna uczestniczyła w Uroczystej Akademii. Scenariusz miał odniesienia do wielu wydarzeń historycznych.

Wydarzenie to rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego biorąc udział w akcji #RekorddlaNiepodległej. Uczniowie wyszli również na ulice miasta rozdając przechodniom patriotyczne pierniki w narodowych barwach.

11 października 2018r.  grupa 88 czwartoklasistów wraz z nauczycielami - ks. Dominikiem Leniartem, s. Małgorzatą Prusak, p. Agnieszką Barszcz, p. Marią Bednarz, p. Haliną Rączkowską, p. Pauliną Kwiatek, brała udział w Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę.

O godz. 6.00 uczestniczyli w Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, po czym odprawili Drogę Krzyżową na wałach Jasnej Góry.