Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły inwestują w akcje na GPW w Warszawie w ramach projektu „Szkolna Internetowa Gra Giełdowa”. Celem projektu jest edukacja ekonomiczna młodzieży w zakresie mechanizmów działania rynku kapitałowego oraz giełdy.
Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG) to symulacyjna gra inwestycyjna, która odbywa się w oparciu o wirtualne środki i notowania w czasie rzeczywistym.
W 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, 10 listopada cała społeczność szkolna uczestniczyła w Uroczystej Akademii. Scenariusz miał odniesienia do wielu wydarzeń historycznych.
W ramach przygotowania zawodowego, uczniowie klasy 2 Technikum Ekonomicznego zapoznali się z organizacją pracy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Inspektoratu w Gorlicach oraz Urzędu Skarbowego w Gorlicach.
Koniec października obfitował w zawody sportowe, w których z zaangażowaniem uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. W poniedziałek 22.10 rozegrane zostały Powiatowe Drużynowe Zawody Szachowe, w których zajęliśmy III miejsce. Już we wtorek 23.10 młodzież naszej szkoły (12 osób), wzięła udział w Wojewódzkich Indywidualnych Zawodach Lekkoatletycznych w Tarnowie. W czwartek 25.10 w Bieczu odbyły się Powiatowe Drużynowe Zawody w tenisie stołowym.
16 października obchodziliśmy uroczyście Dzień naszego Patrona Jana Pawła II. W tym samym dniu świętowaliśmy również z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej.