Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach - ZSE Gorlice - Sukcesy, olimpiady, konkursy

WAŻNE:

12 stycznia 2022 roku odbyła się Ogólnopolska Gala miesięcznika edukacyjnego „Perspektywy”, na której poznaliśmy tegoroczny Ranking Liceów Ogólnokształcących 2022 oraz Ranking Techników 2022.

Po raz kolejny możemy przekazać dobrą informację: również w tym roku możemy legitymować się brązową tarczą Perspektyw przyznawaną dla najlepszych techników w Polsce! 

29 listopada 2021 odbył się pierwszy etap Olimpiady Finansowej (The Great International Financial Literacy Quiz), w której do etapu międzynarodowego (Polska, Słowacja, Węgry i Czechy) zakwalifikowało się dwoje uczniów: Paweł Obrzut oraz Klaudia Dudra.

Konkurs dotyczył zagadnień finansowych i odbywał się w języku angielskim.

Paweł Obrzut w finale konkursu, który odbył się 06.12.2021 zajął drugie miejsce.

Wiktoria Bargieł z klasy II TE została laureatką XIX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Marii Komornickiej organizowanego przez Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Jury doceniło pracę „Podwójne życie Bereniki”.

Akcja opowiadania, opartego na konwencji onirycznej, rozgrywa się w Hotelu Quadrille w Gdyni, bohaterką jest fikcyjna postać – Berenika, wybitna badaczka literatury modernizmu i dwudziestolecia międzywojennego, której losy w niezwykły sposób splatają się z biografią i dorobkiem Marii Komornickiej.

Karolina Wójcik z klasy IIaT5 i Zuzanna Deć z IIcT5 zostały laureatkami prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Obraz a słowo. Literacki opis dzieła malarskiego” organizowanego przez Muzeum Górnośląskie w Bytomiu. Na konkurs nadesłano 214 prac, które szczegółowo opisują dzieło ulubionego malarza skamandrytów – Wacława Borowskiego „Nad wodą”.

Wiktoria Wilczak z klasy IIcT5 została laureatką konkursu plastycznego „Miłość i pasja zawarte w tangu”. Okazją do zorganizowania konkursu była setna rocznica urodzin Astora Piazzolli - twórcy oryginalnej formy znanej pod nazwą „tango nuevo” - łączącej elementy jazzu i muzyki klasycznej z atmosferą melancholii. 

Komisja Konkursowa, w skład której weszli instruktorzy Ośrodka Kultury Gminy Gorlice, przyznała uczennicy ZSE nagrodę główną w kategorii II (14-17 lat). 

Ta strona korzysta z plików cookies, aby zapewnić Ci najlepszą jakość przekazu informacji.