Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach - ZSE Gorlice - Sukcesy, olimpiady, konkursy

WAŻNE:

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa został w naszej szkole zorganizowany konkurs na memy promujące książki i czytelnictwo.

Jury postanowiło nagrodzić cztery uczennice: Julię Kopylec za mem z Albertem Einsteinem, Oliwię Gurbę za mem z Magdą Gessler oraz Emilię Budziak i Wiktorię Jamro za "kocie memy".

Dyrektor szkoły p. Robert Gancarz wręczył laureatkom nagrody książkowe podczas akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

7 października poznaliśmy laureatów VII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Anny Piskurz. Na konkurs, który w tym roku odbywał się pod hasłem "Na kolejnym zakręcie historii", nadesłano 55 prac. Pierwsze miejsce zajęła Martyna Błaszczyk z LO w Środzie Wielkopolskiej, drugie miejsce - JULIA JARCZYK z ZSE w Gorlicach, trzecie miejsce - Maciej Serżysko z I LO w Gnieźnie.

Wśród wyróżnionych są m. in. uczniowie z V i XX LO w Krakowie i I LO w Cieszynie. Praca Julii Jarczyk - opowiadanie "W Wołowcu jest wszystko, co kocham" - powstała pod kierunkiem mgr Moniki Przybyło.

W dniu 15.06.2022 odbyła się uroczysta gala finałowa Wojewódzkiego Konkursu Teatralnego "Z Mickiewicza wywiedzione. 200 lat polskiego romantyzmu".
 
Grupa Mundi działająca przy naszej szkole zdobyła tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Teatralnego oraz wyróżnienie za trafną, tradycyjną aranżację scenograficzną spektaklu "Dziady" cz.II.

Zuzanna Deć – uczennica klasy IIIcT5 została laureatką prestiżowego Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Obraz a słowo. Literacki opis dzieła malarskiego” organizowanego przez Muzeum Górnośląskie w Bytomiu.

Na konkurs nadesłano 220 prac z całej Polski. Jury, w skład którego weszły Iwona Mohl – dyrektor Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, dr hab. Anna Gomóła – prof. Uniwersytetu Śląskiego i Anna Rak – kierownik Działu Edukacji MGB, podkreśliło wyjątkowo wysoki poziom tegorocznej edycji, a uczennicy ZSE przyznało II nagrodę.

Miło nam poinformować, że nauczyciel z naszej szkoły – Pan Jakub Tarsa – w głosowaniu SMS, wygrał plebiscyt edukacyjny organizowany przez Gazetę Krakowską na szczeblu powiatowym i otrzymał wyróżnienie „Nauczyciel na medal roku 2021” w kategorii „Nauczyciel szkoły ponadpodstawowej”.

Głosowanie na szczeblu powiatowym trwało w listopadzie 2021, po czym nauczyciele o największej liczbie głosów, przechodzili do głosowania na szczeblu wojewódzkim.

Ta strona korzysta z plików cookies, aby zapewnić Ci najlepszą jakość przekazu informacji.