Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach - ZSE Gorlice - Wydarzenia, wyjazdy

WAŻNE:

Społeczność naszej szkoły wzięła udział w akcji "Szkoła do hymnu". W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, dokładnie o godzinie 11:11 uroczyście odśpiewano hymn państwowy Rzeczypospolitej Polskiej - Mazurka Dąbrowskiego.

Wcześniej dyrektor szkoły wprowadził uczniów w patriotyczną tematykę przedstawiając historię hymnu oraz innych pieśni śpiewanych przy okazji świąt państwowych.

7 listopada 2022 r. uczennice ZSE wraz z panią Moniką Przybyło wzięły udział w spotkaniu autorskim z panią Urszulą Honek. W Bibliotece Biecz z artystką pochodzącą z Racławic rozmawiał dr Jacek Lech. W tej wartko toczącej się dyskusji pojawił się wachlarz tematów: prowincja, pamięć, śmierć i miłość, proza poetycka, natchnienie, Festiwal Haupta.

Twórczość Urszuli Honek została osadzona w szerokim kontekście, sama Gościni wspominała teksty Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego, Anny Świrszczyńskiej, Waldemara Bawołka, a jej rozmówca nawiązał do Andrzeja Stasiuka a nawet Gustawa Flauberta.

24 października 2022 r. uczennice ZSE wraz z panią Joanną Mazur wzięły udział w spotkaniu autorskim z prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego Michałem Rusinkiem, literaturoznawcą, byłym sekretarzem Wisławy Szymborskiej.

Tematem wykładu były zagadnienia języka i komunikacji. Dziękujemy panu dr. Jackowi Lechowi z Biblioteki Biecz za współpracę i możliwość obejrzenia wystawy "Żydzi Biecza - historia i Zagłada". 

Tegoroczne obchody Dnia Patrona Szkoły Jana Pawła II rozpoczęły się udziałem we Mszy Świętej w Kościele pw. Św. Jadwigi Królowej w Gorlicach. Kolejnym punktem tego uroczystego dnia była akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Na uroczystość przybyli nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni goście. W części oficjalnej glos zabrał Pan Dyrektor Robert Gancarz, który złożył serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękował za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.
Nie mogło nas zabraknąć na 8. Festiwalu im. Zygmunta Haupta. 6 października 2022 uczniowie ZSE - wraz z panią Moniką Przybyło i panem Grzegorzem Trutym - uczestniczyli w spotkaniu z panem Adamem Wajrakiem.
Autor artykułów i książek o tematyce przyrodniczej opowiadał m. in. o parkach narodowych, ludziach walczących o Puszczę Białowieską czy zakorzenionym w kulturze, acz nie do końca uzasadnionym, strachu przed wilkami. Odpowiadał na pytania czytelników i podpisywał swoje książki, nie były to jednak zwykłe autografy!

Ta strona korzysta z plików cookies, aby zapewnić Ci najlepszą jakość przekazu informacji.