Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach - ZSE Gorlice - Innowacyjny program "Moje finanse"

WAŻNE:

Kategoria: /

 W roku szkolnym 2018/2019 w naszej szkole w klasach pierwszych i drugich realizowany był Program Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości Moje finanse w ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości, przedmiotów ekonomicznych, a także na zajęciach pozalekcyjnych.

 

Moje Finanse  to innowacyjny program edukacji finansowej skierowany do młodzieży. Jego celem jest poszerzanie wiedzy uczniów dotyczącej zasad działania sektora finansowego oraz kształtowanie umiejętności, które umożliwią im efektywne zarządzanie finansami osobistymi i budowanie własnego bezpieczeństwa finansowego. Program przygotowuje do racjonalnego gospodarowania finansami.

Materiały do programu Moje finanse umożliwiają realizację treści programowych w interesujący i atrakcyjny dla młodzieży sposób. Pozwalają na stosowanie  aktywnych metod nauczania w edukacji finansowej.

Na platformie znajdują się materiały dydaktyczne tj.: Infobank, przepisy na zajęcia, zadania edukacyjne, prezentacje, filmy, testy do weryfikacji wiedzy i umiejętności uczniów, wykłady interaktywne, blog naukowy.

Uczniowie rozwiązują testy, ćwiczenia interaktywne, WebQuesty oraz mają możliwość wzięcia udziału w Konkursach dotyczących edukacji finansowej.

Koordynatorami programu są opiekunowie Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości: Pani Ewa Druciak - Hul oraz Pani Małgorzata Smoła.

 

 

Ta strona korzysta z plików cookies, aby zapewnić Ci najlepszą jakość przekazu informacji.