Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach - ZSE Gorlice - Uczelnie Szkołom - o finansach z NBP

WAŻNE:

Kategoria: /

Uczniowie klasy 2aT5 od stycznia do kwietnia 2022r. uczestniczą w projekcie edukacyjnym Uczelnie szkołom – o finansach z NBP.

Celem projektu jest poszerzanie wiedzy w zakresie obrotu gotówkowego i bezgotówkowego, bezpieczeństwa dokonywania transakcji, oszczędzania i inwestowania, a także zarządzania własnymi pieniędzmi. Nasza szkoła znalazła się w gronie dziesięciu szkół z Polski  biorących udział w projekcie. Projekt jest realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim oraz Uniwersytetem Rzeszowskim.

W lutym młodzież uczestniczyła w szkoleniu on – line pt.: „JAK ZROBIĆ FILM - szybki kurs filmowania”, przeprowadzonym przez Podkarpacką Grupę Filmową. 

W  marcu uczniowie brali udział w bloku warsztatowym z wykorzystaniem technik kształcenia na odległość. Na blok tematyczny składały się trzy dwulekcyjne warsztaty prowadzone przez  studentów i wykładowców Instytutu Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego.  Tematyka warsztatów obejmowała:

- zarządzanie własnymi pieniędzmi,

- obrót gotówkowy i bezgotówkowy oraz bezpieczeństwo dokonywania transakcji,

- oszczędzanie i inwestowanie.

Uczniowie biorą udział również w konkursie na film o tematyce finansowej. W 5-osobowych podgrupach, będą mieli za zadanie przygotować film o długości 3-5 minut.  Do finału zakwalifikowanych zostanie 6 najlepszych filmów.  Pięć  filmów zostanie wybranych przez Komisję Konkursową UR, zaś jeden wyłonią internauci w mediach społecznościowych.

Udział w Gali Finałowej podsumowującej Projekt, połączony będzie z finałem konkursu. W trakcie wydarzenia odbędzie się ostatni etap Konkursu, prelekcje praktyków bankowości i finansów.

Prosimy, aby uczniowie „polubili” fanpage projektu  https://www.facebook.com/uczelnieszkolom

Informacje dotyczące przebiegu szkoleń oraz regulamin znajdą się na stronie www.finanselicealisty.pl

Ewa Druciak-Hul

  • img20220303091941
  • img20220303092018
  • img20220303092102
  • img20220303092639
  • img20220303121029

Ta strona korzysta z plików cookies, aby zapewnić Ci najlepszą jakość przekazu informacji.