Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach - ZSE Gorlice - Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

WAŻNE:

Zespół Szkół Ekonomicznych uzyskał wsparcie finansowe w wysokości 15 tysięcy złotych w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025" - na zakup książek i elementów wyposażenia do biblioteki szkolnej oraz realizację działań promujących czytelnictwo. 
 
Księgozbiór zostanie uzupełniony o tytuły uwzględniające różne gatunki i grupy odbiorców, powieści young adult, literaturę faktu, powieści sensacyjne, książki dla nastolatków ukazujące trudne sytuacje w życiu młodych ludzi oraz wsparcie, jakiego doświadczyli ze strony rodziny, książki polecane przez Polską Sekcję IBBY, wyróżnione Nagrodą Literacką Nike, Nagrodą Wielkiego Kalibru itp., w szczególności nowości wydawnicze, literaturę młodzieżową, książki historyczne oraz lektury.
 
Zachęcamy uczniów do współtworzenia listy tytułów zaplanowanych do zakupu. Swoje propozycje możecie przesyłać na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
W ramach NPRCz w naszej szkole realizowane będą liczne projekty edukacyjne, konkursy z nagrodami, spotkania autorskie, a to wszystko we współpracy z uczniami, rodzicami, nauczycielami, bibliotekarzami z regionu. Mamy nadzieję, że po wakacjach zagoszczą u nas m. in. Piotr Liana - autor powieści kryminalnych oraz Justyna Dziura - nasza absolwentka, autorka książek "Miłość na święta" i "Summer". 
 
Joanna Mazur
Monika Przybyło
 
  • NPRCz 029
  • NPRCz 031-2
  • NPRCz 036
  • NPRCz 038
  • NPRCz 043
  • NPRCz 044
  • NPRCz 080
  • NPRCz 081

Ta strona korzysta z plików cookies, aby zapewnić Ci najlepszą jakość przekazu informacji.