Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach - ZSE Gorlice - Finał Olimpiady Handlowo-Menadżerskiej

WAŻNE:

Kategoria: /

 W dniach 14-15.12.2017 odbył się Finał III Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich w Zespole Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej.

W tej edycji Olimpiady do ścisłego finału zakwalifikowało się 62 uczniów. Finaliści reprezentowali 40 szkół z całej Polski. Dwie finalistki to uczennice naszej szkoły: Klaudia Żegleń z klasy IV TE oraz Katarzyna Przybek z klasy III TE.

 

Głównym organizatorem OWiUHM jest Stowarzyszenie Dyrektorów Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych z siedzibą w Bydgoszczy.

Olimpiada WiUHM  to dwudniowe zmagania. W pierwszym dniu odbyła się część praktyczna, w której finaliści rozwiązywali test i zadanie w wybranym języku obcym. Następnie wykonywali zadanie praktyczne z wykorzystaniem programu komputerowego.

W drugim dniu zawodów odbyła się rozgrywka finałowa, do której zaproszono 10 najlepszych uczestników po etapie praktycznym. Wśród nich znalazła się nasza uczennica  Katarzyna Przybek. W czasie części finałowej tzw. „finału finałów” 10 najlepszych uczniów (laureaci) odpowiadali przed Jury i publicznością na pytania z zakresu przedmiotów ekonomicznych oraz bankowości i polityki monetarnej. Czas odpowiedzi był ograniczony, a zegar z upływającym czasem widzieli uczestnicy i publiczność. Tematyka wielu pytań dotyczyła hasła tegorocznej olimpiady które brzmiało „Bankowość miejsce i rola w gospodarce rynkowej”. Po zmaganiach finałowych Kasia ostatecznie zajęła 9 miejsce.

Na zakończenie odbyła się uroczystość, podczas której laureatom, czyli 10 - ciu najlepszym, wręczono nagrody, upominki i dyplomy za zajęcie kolejnych miejsc.

Obie uczennice: Klaudia jako finalista, Kasia jako laureat Olimpiady otrzymały zaświadczenia, które upoważniają do zwolnienia z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe zawodzie.

Gratulujemy Klaudii i Kasi tak wspaniałego sukcesu i życzymy kolejnych.

Ewa Tutko

  • 25590596
  • 25634903
  • CCI20171220_00001
  • CCI20171220_00002
  • IMG4
  • IMG_20171215_123308
  • WiUMH_01
  • WiUMH_15

Ta strona korzysta z plików cookies, aby zapewnić Ci najlepszą jakość przekazu informacji.