Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach - ZSE Gorlice - Brązowa odznaka rankingu PERSPEKTYWY 2017!

WAŻNE:

Kategoria: /

 Z dużą przyjemnością informujemy, że w tegorocznym Ogólnopolskim Rankingu Techników 2017 nasza szkoła uzyskała znak jakości - odznakę BRĄZOWEJ SZKOŁY 2017 plasując się na 30. miejscu wśród wszystkich techników w Małopolsce.

W rankingu ogólnopolskim zajęliśmy wśród techników z całego kraju miejsce 256. 

Zgodnie z postanowieniem Kapituły miesięcznika PERSPEKTYWY, który od lat tworzy ranking najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, oraz wyniki egzaminu zawodowego.

Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. ¬ródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur oraz egzaminów zawodowych, oraz System Informacji Oświatowej. W zestawieniach zostały zaprezentowane szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową. (Zobacz METODOLOGIĘ rankingu oraz KAPITUŁĘ na stronie miesięcznika PERSPEKTYWY)

Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach uzyskało w tegorocznym rankingu 49,88 pkt, co pozwoliło na zajęcie 256. miejsca w kraju, a 30. w Małopolsce wśród wszystkich techników. Wynik taki pozwolił na legitymowanie się przyznanym znakiem jakości: odznaką BRĄZOWEJ SZKOŁY.

Zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY jest dla każdej szkoły zasłużonym powodem do dumy. Świadczy to o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę, ambitnych uczniów, a także władze samorządowe dbające o właściwe warunki nauczania.

Na ten sukces wspólnie zapracowali uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Gratulujemy i życzymy jeszcze lepszych wyników w tym roku.

Zobacz cały ranking województwa małopolskiego.

Pełna tabela rankingu ogólnopolskiego techników (pdf)

Ta strona korzysta z plików cookies, aby zapewnić Ci najlepszą jakość przekazu informacji.