Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach - ZSE Gorlice - I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Mistrzowie i patrioci”

WAŻNE:

Kategoria: /

We wtorek 10 grudnia 2019 r. Julia Sokołowska, uczennica klasy I naszej szkoły, odebrała z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy i Minister Sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk nagrodę za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie „Mistrzowie i patrioci”.

Na konkurs wpłynęło niemal 1200 prac z kilkuset szkół z całej Polski. Prace poświęcone były wybitnym postaciom polskiego sportu, które odznaczyły się szczególnymi zasługami dla kraju w czasie II wojny światowej, m. in. Halinie Konopackiej, Marii Kwaśniewskiej, Bronisławowi Czechowi, Januszowi Kusocińskiemu, Stanisławowi Marusarzowi. Praca Julii Sokołowskiej, napisana pod kierunkiem Moniki Przybyło, dotyczyła sukcesów sportowych i działalności patriotycznej Heleny Marusarzówny.

 

25 najwyżej ocenionych prac konkursowych wydano w publikacji „Mistrzowie i patrioci”. Na galę finałową podsumowującą kampanię edukacyjną i konkurs dla młodzieży zaproszono 65 laureatów. Uroczystość z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy, Minister Sportu Danuty Danuty Dmowskiej-Andrzejuk, Posła do Parlamentu Europejskiego Ryszarda Czarneckiego i Prezesa Instytutu Łukasiewicza Macieja Zdziarskiego odbyła się w Pałacu Prezydenckim. Gratulujemy Julii Sokołowskiej, Rodzicom Laureatki oraz opiekunowi naukowemu.

Autorem zdjęć jest: Jakub Szymczuk (Kancelaria Prezydenta RP).

  • obraz_1
  • obraz_10
  • obraz_11
  • obraz_2
  • obraz_3
  • obraz_4
  • obraz_5
  • obraz_6
  • obraz_7
  • obraz_9

Ta strona korzysta z plików cookies, aby zapewnić Ci najlepszą jakość przekazu informacji.