Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach - ZSE Gorlice - Znam moje miasto, znam Ziemię Gorlicką - 2022

WAŻNE:

Kategoria: /
Kamila Chrypliwy z klasy IIb zajęła I miejsce w XXVIII edycji konkursu "Znam moje miasto, znam Ziemię Gorlicką". W tym roku zadaniem uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych było opracowanie ścieżki dydaktycznej śladami Ignacego Łukasiewicza po Mieście Światła i okolicach.
Finaliści prezentowali swoje prace 24 listopada 2022 w auli Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach, a oceny dokonało Jury w składzie: pani Małgorzata Markowicz, pani Bożena Skałba, pani Stanisława Bąk i pan Wojciech Zapłata.  
 
Praca uczennicy ZSE pt. "Podążając za Ignacym" powstała pod kierunkiem pani Moniki Przybyło. Trasa ścieżki zaproponowanej przez Kamilę Chrypliwy wiodła z Zawodzia - miejsca zapalenia pierwszej ulicznej lampy naftowej w 1854, przez skrzyżowanie ul. Wróblewskiego i ul. Legionów, gdzie znajduje się Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego, w kierunku "Ławeczki Łukasiewicza" i Ratusza, aż do Muzeum Regionalnego PTTK przy ul. Wąskiej. Nasza uczennica uwzględniła miejskie murale na których pojawia się twórca przemysłu naftowego. Odwiedziła również park w Ropie, Skansen Przemysłu Naftowego "Magdalena" oraz Osiedle Górne. Zwróciła uwagę na fakt, że wizerunek Łukasiewicza jest wykorzystywany na znaczkach, magnesach, koszulkach itp.
 
Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Gorlickiej. Nagrody finansowe i rzeczowe wręczali Starosta Gorlicki pani Maria Gubała, prezes SMZG pan Roman Trojanowicz i przewodnicząca sekcji ds. współpracy z młodzieżą SMZG pani Barbara Wiatr.
 
Zdjęcia: zsegorlice, halogorlice.info
 
Więcej informacji: 
 
 • MicrosoftTeams-image (1)
 • MicrosoftTeams-image (10)
 • MicrosoftTeams-image (11)
 • MicrosoftTeams-image (13)
 • MicrosoftTeams-image (14)
 • MicrosoftTeams-image (15)
 • MicrosoftTeams-image (16)
 • MicrosoftTeams-image (17)
 • MicrosoftTeams-image (18)
 • MicrosoftTeams-image (19)
 • MicrosoftTeams-image (2)
 • MicrosoftTeams-image (20)
 • MicrosoftTeams-image (21)
 • MicrosoftTeams-image (22)
 • MicrosoftTeams-image (23)
 • MicrosoftTeams-image (24)
 • MicrosoftTeams-image (25)
 • MicrosoftTeams-image (3)
 • MicrosoftTeams-image (4)
 • MicrosoftTeams-image (5)
 • MicrosoftTeams-image (6)
 • MicrosoftTeams-image (7)
 • MicrosoftTeams-image (8)
 • MicrosoftTeams-image (9)
 • MicrosoftTeams-image

Ta strona korzysta z plików cookies, aby zapewnić Ci najlepszą jakość przekazu informacji.