Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach - ZSE Gorlice - Czas olimpiad przedmiotowych

WAŻNE:

Kategoria: /

Jesień to czas wielu olimpiad i konkursów przedmiotowych. Również uczniowie ZSE Gorlice chętnie biorą w nich udział.

W październiku i listopadzie w szkole zorganizowano etapy szkolne kilku olimpiad i konkursów: Olimpiady umiejętności hotelarskich, Olimpiady z języka niemieckiego, Olimpiady spedycyjno-logistycznej, Ogólnopolskiego konkursu matematycznego ALFIK, Olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych".

 


Olimpiada "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych"

28 listopada odbył się I etap olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Naszą szkołę reprezentowało 30 uczniów z klasy 2e. Do kolejnego etapu zgłoszone zostały: Justyna Wierzbicka, Paulina Ołpińska i Dominika Machowska, które uzyskały największą liczbę punktów. Mają one szansę reprezentować nasza szkołę na szczeblu wojewódzkim. Trzymamy kciuki

Facebook


Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Alfik

22 listopada 2023 w ZSE odbył się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Alfik. Wzięło w nim udział szesnaścioro uczniów klas pierwszych: Marysia Kłapacz, Tymon Pawłowski i Szymon Zięba z Ia; Zuzia Deda, Natalka Gruca, Maja Romaniak, Filip Waląg, Arkadiusz Jędryczka i Patryk Sarnecki z Ib; Mateusz Firszt, Milena Kisielewicz i Gabrysia Ziaja z Ic oraz Borys Kozień, Leon Kozień, Bartłomiej Kudławiec, Patryk Kulka z Id.
Organizator: pani Renata Orłowska-Przybycień.
W naszej szkole stawiamy na wszechstronny rozwój, przedmioty ścisłe, humanistyczne, zawodowe, ale także na zajęcia teatralne, muzyczne i sportowe. Życzymy młodym matematykom sukcesów i dziękujemy za przełamywanie stereotypu, że matematyka jest trudna.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki zmagań - za 6 tygodni.
 
 

Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna.

17 listopada 2023 roku odbył się w naszej szkole pierwszy etap VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej. W zawodach wzięło udział 15 uczniów klas I, II i III TS.

Celem olimpiady jest zainteresowanie uczniów szkół ponadpodstawowych problematyką spedycyjną i logistyczną z perspektywą kontynuacji tych zainteresowań w charakterze studentów, upowszechnienie wiedzy i umiejętności oraz wykształcenie kompetencji społecznych w zakresie transportu, spedycji i logistyki, a także poszerzanie nauczanych treści ponad podstawy programowe kształcenia w zawodzie technika spedytora, technika logistyka, technika eksploatacji portów i terminali oraz magazyniera-logistyka.

Uczniowie ZSE dzielnie stawili czoła trzydziestu trudnym pytaniom testowym. Organizacją zawodów zajmuje się pani Ewelina Grądalska przy wsparciu pani Katarzyny Tarsy.

Dziękujemy wszystkich uczestnikom i trzymamy kciuki za ich dobre wyniki!

Facebook.com/zsegorlice


Olimpiada z języka niemieckiego.

W poniedziałek 6.11.2023 w naszej szkole odbył się pierwszy etap olimpiady z języka niemieckiego. Podstawowym celem zmagań jest zainteresowanie młodzieży szkół ponadpodstawowych językiem niemieckim, wartościami kulturowymi niemieckiego obszaru językowego oraz poznanie kultury i literatury krajów niemieckojęzycznych.

Olimpiada z języka niemieckiego to konkurs 3-etapowy, odbywający się na szczeblu szkolnym, okręgowym oraz krajowym. Etap szkolny składał się z czterech trudnych zadań i trwał 90 min. Do konkursu przystąpiła uczennica klasy II tech. hot. - JULIA ORKWISZEWSKA. Miło nam poinformować, że zakwalifikowała się ona do etapu okręgowego, który odbędzie się 12.01.2024.

Dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy i życzymy Julii dalszych sukcesów. Opiekun: pan Lucjan Kawałek.

Facebook.com/zsegorlice


Olimpiada Umiejętności Hotelarskich.

W środę 25.10.2023 r. odbył się szkolny etap II edycji „Olimpiady Umiejętności Hotelarskich” organizowanej przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie we współpracy z Fundacją Polskie Hotele Niezależne. Hasło tegorocznej Olimpiady: Sukces w hotelarstwie to też odkrywanie potrzeb gościa biznesowego.

Główne cele Olimpiady to:

 • rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań hotelarstwem,
 • pogłębianie wiedzy oraz rozwój i doskonalenie umiejętności zawodowych objętych podstawą programową kształcenia w zawodzie technik hotelarstwa,
 • motywowanie uczniów do podejmowania dalszego kształcenia na kierunkach turystycznych i hotelarskich szkół wyższych,
 • wspomaganie zdolności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu przez ucznia,
 • poszerzanie możliwości lepszego przygotowania uczniów do wykonywania zawodu,
 • zapoznanie młodzieży z innowacyjnymi rozwiązaniami stosowanymi w sektorze usług hotelarskich i turystycznych,
 • integracja środowiska hotelarskiego: branża-szkoła, szkoła-branża,
 • dostosowanie kształcenia do aktualnych potrzeb pracodawców branży usług hotelarskich, ze szczególnym uwzględnieniem pozyskania przez uczniów umiejętności zawodowych.

Patronat honorowy: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polska Organizacja Turystyczna oraz Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego.

Olimpiada jest trzystopniowa i ma zasięg ogólnokrajowy. Eliminacje szkolne polegały na wskazaniu poprawnych odpowiedzi na pytania testowe i rozwiązaniu zadań praktycznych. W Olimpiadzie wzięło udział 29 uczniów naszej szkoły: 13 z klasy V HOT i 16 z klasy IV HOT.

Opiekę merytoryczną sprawowały Panie: Agnieszka Knapik, Małgorzata Smoła, Teresa Zachariasz-Belniak i Urszula Patrzyk.

Po przeanalizowaniu wyników do etapu okręgowego Olimpiady Umiejętności Hotelarskich zakwalifikowali się Justyna Sitar i Jakub Kulka - oboje z klasy 5c. Etap okręgowy odbędzie się 13.12.2023.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w czasie dalszych zmagań!

Facebook.com/zsegorlice


 • IMG_3140
 • IMG_3144
 • IMG_3145
 • IMG_3146
 • IMG_3148
 • IMG_3149
 • IMG_3150
 • IMG_3151
 • IMG_3152
 • IMG_3153
 • olimpiada-niemiecki-orkwiszewska
 • olimpiada-umiej-hotel-kulka
 • olimpiada-umiej-hotel-sitar

Ta strona korzysta z plików cookies, aby zapewnić Ci najlepszą jakość przekazu informacji.