Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach - ZSE Gorlice - Erasmus+ z wizytą na Słowacji

WAŻNE:

Kategoria: /

 Grupa projektowa Erasmus+, w składzie  Katarzyna Hływa, Julia Duć, Angelika Gajewska,  Paulina Przepióra, Paulina Skrypak oraz Arkadiusz Tarsa z p. Ewą Druciak-Hul i p.Pauliną Kwiatek, w ostatnich dniach  uczestniczyła w spotkaniu na Słowacji.

W ramach realizacji projektu, podczas pobytu na Słowacji, odwiedziliśmy m.in. Cmentarz w Koszycach, gdzie pochowani są żołnierze polegli na frontach I wojny światowej.

Na tym cmentarzu pochowany jest również  Klemens Konstanty Gucwa „Górał” - kapitan Wojska Polskiego, kurier Polskiego Państwa Podziemnego w czasie II wojny światowej, zastrzelony w czasie gdy przebywał trasę Warszawa-Budapeszt w 1941 roku.

Zwiedziliśmy również  ®idovské suburbium  z zespołem budynków gminy żydowskiej z XVIII wieku i Synagogą Chewra Bikur Cholim oraz Cmentarz Żydowski w Bardejovie; w Polsce zwiedziliśmy Cerkiew Wniebowstąpienia Pańskiego w Gładyszowie, wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Cerkiew św. Paraskewy w Kwiatoniu, cmentarze wojenne nr 60  Magura oraz nr 123 Łużna - Pustki.

A w „wolnym czasie”  byliśmy na Ulicy Hlavnej w Koszycach, która  jest najdłuższą promenadą Słowacji, z  imponującą Katedrą  św. Elżbiety, piękną starówką z  klimatycznym parkiem oraz głównym rynkiem, ze skwerem z grającą fontanną i renesansowym gmachem teatru.  Odwiedziliśmy Ogród Zoologiczny w Koszycach (Košická zoologická záhrada), który jest jednym z największych pod kątem powierzchni ogrodem zoologicznym w Europie.

 • 1
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 33
 • 34
 • 35
 • 37
 • 38
 • 4
 • 43
 • 45
 • 46
 • 47
 • 48
 • 49
 • 5
 • 50
 • 51
 • 53
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Ta strona korzysta z plików cookies, aby zapewnić Ci najlepszą jakość przekazu informacji.