Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach - ZSE Gorlice - Zmiany, zmiany, zmiany - Pani Dyrektor na emeryturze

WAŻNE:

Kategoria: /

 To już potwierdzone. Pani dyrektor Grażyna Pabis-Mazur z końcem roku szkolnego 2017/2018 odchodzi na emeryturę po 40 latach pracy.

W ostatnich dniach odbyło się kilka oficjalnych spotkań, podczas których dziękowano Pani Dyrektor za dotychczasową pracę, zaangażowanie, aktywność i oddanie sprawom szkoły i lokalnego środowiska.

 

Jedno z tych spotkań to m.in. specjalne podziękowania w Starostwie Powiatowym, gdzie okolicznościowe listy, gratulacje za lata pracy i podziękowania złożyli na ręce Pani Grażyny Pabis-Mazur przedstawiciele lokalnych władz, drugie ze spotkań to uroczysta Rada Pedagogiczna w Zespole Szkół Ekonomicznych. 

Podczas spotkania w Starostwie Powiatowym Pani Dyrektor otrzymała listy gratulacyjne z podziękowaniami oraz okolicznościowy upominek - karykaturę wykonaną przez gorlickiego rysownika Bartłomieja Belniaka.

 

Pan Starosta Karol Górski w swoim liście napisał m.in:

„W związku z zakończeniem pełnienia przez Panią funkcji Dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach, pragniemy złożyć Pani w imieniu Rady i Zarządu Powiatu Gorlickiego najserdeczniejsze podziękowanie za wieloletnie kierowanie tą szkołą i zaangażowanie w życie lokalnej społeczności.

Ta wspaniała praca, tak bardzo potrzebna i widoczna, przepełniona była pasją wychowywania młodzieży, wydobywania z niej tego, co najlepsze i najbardziej wartościowe.

Placówka, którą Pani kierowała może poszczycić się wieloma osiągnięciami, a działania podejmowane przez tę szkołę charakteryzuje wyjątkowy profesjonalizm.

Jesteśmy wdzięczni za budowanie wizerunku gorlickiej ziemi, umacnianie poczucia dumy z jej piękna i dorobku, propagowanie regionalnej wiedzy, upamiętnianie postaci i wydarzeń, które zapisały się na trwale w rodzimych dziejach.

Pani osiągnięcia jako nauczyciela, wychowawcy i dyrektora są ogromne i stawiają Panią w rzędzie pedagogów zasługujących na wyjątkowe uznanie i szacunek. Wysoki poziom wiedzy merytorycznej, profesjonalizm i kultura osobista oraz zaangażowanie w wykonywanie obowiązków służbowych zjednały Pani powszechny autorytet, szacunek radnych Rady Powiatu Gorlickiego oraz pracowników Starostwa Powiatowego w Gorlicach.

Dziękujemy za każdy dzień spędzony z młodymi ludźmi, chociaż czasami na pewno nie było łatwo, dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość, za dobre słowo i wiedzę.

Niech to wszystko się splata w piękne wspomnienia, które będą towarzyszyć Pani na emeryturze. Życzymy, aby wszystkie plany i marzenia odkładane na później spełniły się, aby nie opuszczał Pani dobry humor i żeby znalazła Pani czas dla siebie na realizację swoich pasji”

Pani Zofia Kamińska Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu napisała m.in.:

„W imieniu Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu Gorlickiego składam Pani podziękowanie za wzorową organizację pracy Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach (...). Serdecznie dziękuję za sumienne wykonywanie obowiązków oraz aktywną realizację zadań dydaktyczno-wychowawczych. Pani ciekawe i niekonwencjonalne metody nauczania, inspirujące pomysły oraz zapał przy ich realizacji są godne naśladowani i polecenia.

Łacińska maksyma „po owocach poznaje się drzewo” niech będzie dla Pani Dyrektor wyrazem uznania, wdzięczności i szacunku. Całe pokolenia są Pani dłużnikami zarówno za edukację jak i wychowanie (...). Nie do przecenienia jest zaangażowanie Pani i całej szkolnej społeczności w obronę szkolnej sieci szkół prowadzonych przez Powiat Gorlicki, co zaowocowało dalszym rozwojem Zespołu Szkół Ekonomicznych i wzrostem znaczenia szkoły w środowisku.

Gratuluję Pani Dyrektor i bardzo dziękuję za wieloletnią i owocną współpracę z Komisją Edukacji, Kultury i Sportu. Wyrażam przekonanie, że Pani bezcenne doświadczenie pedagogiczne będzie nam dane jeszcze wielokrotnie wykorzystać z pożytkiem dla młodego pokolenia i powiatowej oświaty. (...)”

W podobnym tonie wypowiadał się również podczas Rady Pedagogicznej w ZSE Gorlice Pan Robert Gancarz - nowy Dyrektor Szkoły, stawiając Panią Grażynę Pabis-Mazur za wzór do naśladowania i dziękując za dotychczasowe wsparcie w zawodowej drodze. Pani Dyrektor nie kryjąc wzruszenia dziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za wiele lat owocnej współpracy podkreślając wielokrotnie, że sukcesy szkoły to ich zasługa.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor za lata zaangażowania i poświęcenia
w prowadzeniu placówki i życzymy wszelkiej pomyślności i spokoju na zasłużonej emeryturze.

  • !dyrekcja01
  • !dyrekcja02
  • !dyrekcja03
  • !dyrekcja04

Relacja i zdjęcia również na powiatgorlicki.pl

Pan Robert Gancarz pełniący obowiązki Dyrektora Szkoły powołał na swojego zastępcę Panią Agnieszkę Szura-Krawczyk. Życzymy powodzenia, wytrwałości i samych sukcesów w prowadzeniu placówki!

Ta strona korzysta z plików cookies, aby zapewnić Ci najlepszą jakość przekazu informacji.