Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach - ZSE Gorlice - Światowy Tydzień Przedsiębiorczości ZSE

WAŻNE:

Kategoria: /

 W dniach 14-20 listopada 2016 roku po raz dziewiąty nasza szkoła uczestniczyła w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości. Jest to największe na świecie wydarzenie promujące przedsiębiorczość wśród młodych ludzi. Honorowy patronat nad programem w Polsce objęło Ministerstwo Rozwoju.

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w obszarze pracownik i pracodawca odbyły się 15 listopada 2016 r. zajęcia uczniów klasy trzeciej technik obsługi turystycznej oraz technik handlowiec z doradcę zawodowym Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Gorlicach. 

Konsultantka Pani Małgorzata Gawlik przybliżyła  działalność OHP jako instytucji rynku pracy głównie w zakresie świadczenia usług pracy, aktywizacji zawodowej młodzieży, poradnictwa zawodowego, przygotowania do wejścia na rynek pracy, możliwości realizacji kursów i szkoleń zawodowych. Były analizowane również aktualne oferty pracy oraz poruszane takie zagadnienia jak: przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej oraz jak wywrzeć dobre wrażenie na innych?.

W ramach ŚTP realizujemy równie program Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości „Otwarta firma - Biznes przy tablicy” (www.junior.org.pl.).

Uczestnicząc w programie szkoła wzbogaciła swoją ofertę edukacyjną o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do świadomego wyboru ścieżki edukacyjnej i wejścia na rynek pracy oraz poznania specyfiki lokalnego rynku pracy. Budujemy pozytywne relacje z lokalnym biznesem, umożliwiamy młodzieży bezpośredni kontakt z praktykami życia gospodarczego oraz przybliżamy zasady podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej.

Ewa Druciak - Hul

  • stp-zse-01
  • stp-zse-02
  • stp-zse-04
  • stp-zse-05

Ta strona korzysta z plików cookies, aby zapewnić Ci najlepszą jakość przekazu informacji.