Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach - ZSE Gorlice - Wycieczka zawodoznawcza Kraków Airport

WAŻNE:

Kategoria: /

 W dniu 14.11 2016r w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości klasy I TOT i I HOT uczestniczyły w wycieczce zawodoznawczej, której  celem było zapoznanie się z  zasadami funkcjonowania Portu  Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków - Balice.

Wycieczka  obejmowała przejście po części ogólnodostępnej terminala „ścieżką pasażera” - omówienie każdego z etapów ścieżki, którą przechodzi pasażer od momentu pojawienia się na lotnisku, do momentu wejścia na pokład samolotu.

Podczas wycieczki uczniowie zostali zapoznani z tajnikami pracy lotniska, w tym z zawodami na lotnisku, procedurami lotniskowymi, podstawowym słownictwem w języku angielskim i niemieckim, faktami historycznymi związanymi z lotnictwem, historią  lotniska oraz wizytami Jana Pawła II w krakowskim porcie lotniczym.

Miłym zaskoczeniem było spotkanie z absolwentką naszej szkoły -  Anną Knapik, która jest obecnie pracownikiem lotniska. Anna podzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat swojej pracy (odprawa bagażowa), oraz podkreśliła jak ważna jest doskonała znajomość języków obcych dla wszystkich  szukających pracy na lotnisku.

Opieka - nauczyciele przedmiotów zawodowych:

Joanna Mazur
Wioletta Skałba
Małgorzata Smoła

  • lotnisko-01
  • lotnisko-02
  • lotnisko-03
  • lotnisko-04
  • lotnisko-05
  • lotnisko-06
  • lotnisko-07
  • lotnisko-08

Ta strona korzysta z plików cookies, aby zapewnić Ci najlepszą jakość przekazu informacji.