Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach - ZSE Gorlice - Projekt "Lekcje z ZUS" w ZSE

WAŻNE:

Kategoria: /

 W październiku i listopadzie uczniowie klasy 2 TE pod czujnym okiem Pana Jakuba Tarsy uczestniczyli w projekcie realizowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych pod nazwą „Lekcje z ZUS”.

Przedsięwzięcie ma na cele popularyzowanie wśród młodych ludzi wiedzy na temat ubezpieczeń społecznych w Polsce oraz sposobu funkcjonowania instytucji jaką jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych. 

 

 

Tegoroczna, już V edycja projektu, przebiegała pod hasłem „TRZY LITERY, KTóRE CHRONIĄ TWOJE CZTERY”. Uczniowie wzięli udział w 4 pilotażowych lekcjach, które przeprowadziły ich od historycznych początków ubezpieczeń dla pracowników, po współczesny wygląd systemu ubezpieczeń społecznych. Poznali również rodzaje świadczeń jakie przysługują osobom ubezpieczonym z każdego rodzaju ubezpieczeń oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii przez ZUS i udogodnienia jakie funkcjonują dla płatników składek i osób ubezpieczonych. W realizacji tematyki zajęć bardzo pomocne były materiały szkoleniowe przygotowane przez ZUS i udostępnione grupom biorącym udział w projekcie.

„Lekcje z ZUS” to również pomoc w przygotowaniu uczniów do „Olimpiady Wiedzy o ZUS”. I etap tego konkursu odbył się w naszej szkole 27-go listopada 218 r.. Spośród 9-ciu uczestników Olimpiady wyłoniony został 3-osobowy zespół składający się z 3 najlepszych uczniów - Justyny Guzik, Janusza Wojtaczki i Jakub Wacławika; który został zgłoszony jako reprezentacja naszej szkoły w II etapie konkursu. Aktualnie czekamy na zakwalifikowanie zespołu z naszej szkoły.

Ta strona korzysta z plików cookies, aby zapewnić Ci najlepszą jakość przekazu informacji.