Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach - ZSE Gorlice - Zwycięstwo w Ogólnopolskim Konkursie Literackim

WAŻNE:

Kategoria: /

Zuzanna Deć - uczennica klasy IIcT5 - zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Dokąd nas prowadzi twórczość polskich Noblistów?".

II miejsce ex aequo dla Joanny Karskiej z I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie i Klaudii Bronhard z IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu, III miejsce dla Oliwii Stępień z Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach. 

 
Jury nagrodziło szkic krytyczny "Natura i jej obraz", który dotyczył twórczości Olgi Tokarczuk ("Prawiek i inne czasy", "Prowadź swój pług przez kości umarłych"), Władysława Reymonta i Henryka Sienkiewicza. Praca powstała pod kierunkiem p. Moniki Przybyło. 
 
Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów w Lublinie. Honorowym patronatem konkurs objęli: Krzysztof Żuk - Prezydent Miasta Lublin, Jarosław Stawiarski - Marszałek Województwa Lubelskiego, Teresa Misiuk - Lubelski Kurator Oświaty oraz Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
 
W skład jury weszli: Agnieszka Czajka - członek zarządu SNaP w Lublinie, Iwona Morawska - dr hab. prof. nadzwyczajny, pracownik Katedry Edukacji Polonistycznej IFP UMCS, Piotr Sanetra - red. naczelny Wydawnictwa Norbertinum w Lublinie, Aneta Satława - pełnomocnik dyrektora Biblioteki Śląskiej ds. Instytutu Kultury Intermedialnej, Zofia Siudym - konsultant Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, wiceprzewodnicząca SNaP w Lublinie oraz Anna Zielińska - przewodnicząca SNaP w Lublinie, doradca metodyczny. 
 
Jury złożyło podziękowania uczniom, którzy podjęli trud zmierzenia się ze słowem pisanym, z jego kulturą, ekspresją, znaczeniem. "Wasze prace są świadectwem ludzi mądrych, refleksyjnych, potrafiących odnaleźć w polskiej literaturze oraz biografiach Noblistów inspiracje do własnych przemyśleń i działań twórczych".
W protokole z obrad komisji konkursowej czytamy również "Dziękujemy Wam, Szanowni Nauczyciele, za to, że pod Waszymi skrzydłami rozwijają się artystyczne talenty młodzieży, którą motywujecie do poszukiwań, refleksji i obcowania ze światem słowa". 
 
  • tokarczuk00001
  • tokarczuk00002
  • tokarczuk00003

Ta strona korzysta z plików cookies, aby zapewnić Ci najlepszą jakość przekazu informacji.