Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach - ZSE Gorlice - XIX Powiatowy Konkurs Recytatorsko-Teatralny

WAŻNE:

Kategoria: /

 14 grudnia gościliśmy w murach naszej szkoły uczniów szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu, którzy przystąpili do kolejnej, 19'stej już edycji  Powiatowego Konkursu Recytatorsko-Teatralnego im.Jana Pawła II w kategorii - recytacja.

Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice - Roksana Tylawska - kl. I TE, Izabela Oleś - kl.II TE, Kinga Rachel - kl. IV TOT.

 

 

Z radością informujemy, że srebrny medal wywalczyła Kinga Rachel - recytując wiersz K.Wierzyńskiego pt. „Listopad 1918'' i fragmenty „Przedwiośnia” S.Żeromskiego - opieka merytoryczna K.Szafryna-Przepióra.

III miejsce zdobyła uczennica Izabela Oleś, która zaprezentowała wiersz L.Staffa pt. „Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą'' oraz fragmenty „Przedwiośnia'' S.Żeromskiego - opieka merytoryczna W.Skwarczewski. 

Wykaz proponowanych utworów do prezentacji to głównie liryka patriotyczna w związku z obchodami 100-lecia przez Polskę niepodległości.

Jak co roku po zmaganiach recytatorskich odbył się quiz wiedzy o Janie Pawle II, i tu uczeń Janusz Wojtaczka - kl. II TE zajął I miejsce, II miejsce - A.Gryboś, III miejsce - K.Podwika - opieka s.Małgorzata Prusak.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Fotorelacja na profilu fb - facebook.com/zsegorlice

 

Ta strona korzysta z plików cookies, aby zapewnić Ci najlepszą jakość przekazu informacji.