Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach - ZSE Gorlice - Narodowe Czytanie 2019

WAŻNE:

Kategoria: /

7 września 2019 r. na skwerze przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stanisława Gabryela w Gorlicach odbyło się Narodowe Czytanie.

W przedsięwzięciu udział wzięli m. in. Łukasz Bałajewicz - Zastępca Burmistrza Miasta Gorlice, Maria Gubała - Starosta Gorlicki, Jan Przybylski - Wójt Gminy Gorlice, ks. Stanisław Ruszel - Proboszcz Bazyliki Mniejszej pw. Narodzenia NMP w Gorlicach, Janusz Zięba - Dyrektor Gorlickiego Centrum Kultury, uczniowie i nauczyciele.

Zaproszeni goście czytali fragmenty nowel Orzeszkowej, Konopnickiej, Prusa, Reymonta czy Żeromskiego. Młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych: Gabriela Dziedzic, Wiktoria Gubała, Jakub Pabis z klasy II Technik Ekonomista, pod kierunkiem p. Pauliny Kwiatek i p. Katarzyny Szafryny-Przepióry, zaprezentowała dwie części z utworu "Sachem" Henryka Sienkiewicza.

Wśród słuchaczy byli nasi pierwszoklasiści: Izabela Tymkiewicz, Gabriela Leszega, Monika Radwan, Monika Bochenek i Maciej Gorzkowicz pod opieką p. Moniki Przybyło.

Muzyczną ucztę przygotowali natomiast uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach.

Więcej inf. i zdjęć na gorlice.naszemiasto.pl 

Ta strona korzysta z plików cookies, aby zapewnić Ci najlepszą jakość przekazu informacji.