Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach - ZSE Gorlice - Obchody Święta Niepodległości

WAŻNE:

Kategoria: /

W 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada Poczet Sztandarowy uczestniczył w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

Akademia, jaka odbyła się w szkolnej auli 13 listopada miała na celu jednym ukazać, drugim przypomnieć, a wszystkim utrwalić w pamięci wydarzenia z historii Polski, które miały miejsce od końca XVIII w. do roku 1918. Narratorzy, prowadzący akademię, opowiedzieli zgromadzonym o tym, co działo się na ziemiach polskich w ciągu 123 lat niewoli.

 

Uzupełnieniem ich narracji była recytacja wierszy i fragmentów pieśni patriotycznych z czasów walki o niepodległość.

W uroczystości uczestniczyli reprezentanci Związku Strzeleckiego "Strzelec" Organizacji Społeczno-Wychowawczej, którzy w ciekawy sposób przedstawili działalność ZS, którego celem jest rozwijanie i propagowanie inicjatyw, postaw i działań sprzyjających rozwojowi dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Jednym z członków ZS "Strzelec" jest nasz uczeń Jan Gamoń.

Galeria zdjęć na naszym profilu: facebook.com/zsegorlice

 

 

Ta strona korzysta z plików cookies, aby zapewnić Ci najlepszą jakość przekazu informacji.