Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach - ZSE Gorlice - Zakończenie roku szkolnego 2019-20. List Dyrekcji.

WAŻNE:

Kategoria: /

Szanowni Państwo,
Nauczyciele,
Uczniowie i Rodzice,

Rozpoczynamy wakacje – oczekiwany przez wszystkich czas letniego wypoczynku i wytchnienia od codziennych obowiązków. Pod wieloma względami tegoroczne wakacje będą różnić się od tych, które znamy, podobnie jak inny niż poprzednie był rok szkolny 2019/2020.

Aby ograniczyć niebezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w połowie marca MEN zdecydowało o zawieszeniu tradycyjnych zajęć dydaktyczno-wychowawczych i przejściu na system zdalnego nauczania. Było to dużym wyzwaniem. Wymagało zupełnie nowej organizacji pracy, a od nauczycieli kreatywności oraz wykorzystania innych niż dotychczas metod dydaktycznych. Z kolei uczniowie musieli przyzwyczaić się do nowego sposobu przekazywania wiedzy i uczenia się. Potrzebne było również wsparcie ze strony rodziców oraz ich współpraca ze szkołą.

Wszystkim tym, którzy przez wiele tygodni z zapałem i poświęceniem wykonywali swoje obowiązki, przekazuję wyrazy szacunku i uznania.

Dziękuję wszystkim nauczycielom, za pełne zaangażowania oraz profesjonalne podejście do nowych wyzwań zawodowych.

Dziękuję uczniom za otwartość na nowe sposoby przekazywania wiedzy, a rodzicom za okazaną pomoc. W tym trudnym czasie byli Państwo blisko swoich dzieci, motywując je do pracy i wspierając w nauce na odległość.

Jestem przekonany, że wszyscy w przyszłości będziemy czerpać z tego doświadczenia. Nowe narzędzia, metody pracy i komunikacji, a także umiejętności i kompetencje wypracowane podczas nauki zdalnej pozostaną z nami na dłużej i z powodzeniem będą mogły być wykorzystywane w procesie nauczania i uczenia się.

Życzę spokojnego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Chciałbym, aby zbliżające się wakacje pozwoliły na odpoczynek od codziennych obowiązków i dały energię oraz inspirację do pracy w nowym roku szkolnym 2020/2021.

 

Spokojnych i bezpiecznych wakacji!

Ta strona korzysta z plików cookies, aby zapewnić Ci najlepszą jakość przekazu informacji.